O mitih o ljubezni sem že pisala tukaj. Danes predstavljam še drugi del mitov in antitez iz knjige Formule ljubezni. Veliko užitkov ob spoznavanju lastnih pogledov in prepričanj. 🙂
- V pravi ljubezni ni konfliktov in jeze: Konflikt je spopad dveh želja, je pa tudi priložnost za rast in razvoj.
- Ljubezen ne obstaja: Izgubo vere v ljubezen povzroči neuresničena ljubezen ali ljubezenska travma. Vendar obstaja brez tveganja večja verjetnost, da ostanemo vedno sami.
- Vreden je samo tisti, ki je ljubljen: Potrditve dobivamo iz okolja in s primerjanjem.
Lahko jo dobimo v partnerskem odnosu, v prijateljskem krogu, lahko si jih damo sami.
- Nihče me ne more ljubiti: Tako razmišljajo tisti, ki se zaradi slabih izkušenj ne cenijo dovolj. Vsak ima pravico, da je ljubljen.
- Vsi me morajo ljubiti: Nikoli nas ne bodo vsi ljubili. Četudi se bomo trudili biti dobri do drugih in jim ugajali, se bo vedno našel kdo, ki nas bo sovražil ali preziral.
- Prava ljubezen je popolno predajanje sebe drugemu: Z odrekanjem sebi se postavljamo v podrejeni položaj. Potrebno je najti ravnovesje med svobodo in individualnostjo ter pripadnostjo in odvisnostjo.
- Prava ljubezen je popolno razumevanje: Samo iz neverbalne komunikacije ne moremo razbrati, kaj oseba čuti in razmišlja in zakaj. Dokler nam oseba z besedami ne opiše, kaj doživlja in misli, tega ne moremo vedeti.
- Prava ljubezen je popolna enakopravnost: Strah nas je izkoriščenosti, da bi dali več, kot dobimo. Vendar je na nekaterih področjih bolj sposoben moški, na nekaterih ženska, na nekaterih pa oba.